Spotkanie mieszkańców z burmistrzem Nowego Tomyśla – W mieście ma powstać tężnia solankowa,lodowisko, przebudowany zostanie pl.Chopina i ul. Piłsudskiego. Spore zmiany w parku i zoo.

15 lutego br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się czwarte spotkanie z mieszkańcami, organizowane przez Burmistrza Nowego Tomyśla Włodzimierza Hibnera. Podczas spotkania Burmistrz podsumował najważniejsze wydarzenia i inwestycje w roku 2017, przedstawił też plany inwestycyjne na rok bieżący.

Koncepcję przebudowy ul. Piłsudskiego przedstawił jej autor- Piotr Bartosik, który odpowiadał także na pytania mieszkańców. W ostatniej części spotkania burmistrz Włodzimierz Hibner omówił problem zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy i przedstawił działania podjęte w celu poprawy jakości powietrza. Spotkanie poprowadzili dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej pani Lucyna Kończal-Gnap oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Andrzej Wałęsa. /Gmina Nowy Tomyśl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Mieszkańcy pytali również o mieszkania komunalne, socjalne czy z projektów rządowych mieszkanie +. Tu jednak nie było jasnej odpowiedzi burmistrza czy takie inwestycje zostaną zrealizowane, a pytający o to mieszkaniec  otrzymał odpowiedź by wskazać drogę przeznaczoną do remontu by przenieś środki na budowę mieszkań.

Dużo emocji budziła również sprawa wycinki ponad 160 drzew w Paproci – tu jednak włodarz miasta był nie ugięty życie ludzkie jest dużo ważniejsze niż drzewa .

Spotkanie trwało ponad dwie godziny, podczas których mieszkańcy uzyskali wiele informacji na temat wizji i projektów dotyczących miasta.

Zapraszamy do obszernego zapisu spotkania …(Visited 906 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz