Spotkali się z zespołem Pectus

Podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie spotkali się w Kaliszu  z członkami zespołu Pectus. To grupa , która gra muzykę pop-rockową i z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Do Kalisza muzycy przyjechali m.in. na zaproszenie Smart Club- Szkoła Przedsiębiorczości, która zajmuje się  m.in. edukowaniem młodzieży.


 
Spotkanie z członkami zespołu Pectus odbyło się w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. To jeden z elementów wykładów  z cyklu „Droga do sukcesu”.
 
 Muzycy przy każdej okazji podkreślają, że nazwa ich zespołu nie jest przypadkowa. „Pectus” pochodzi z łaciny i  symbolizuję siłę woli, hart ducha i upór w dążeniu do celu.A są to bardzo istotne elementy pomocne w osiągnięciu sukcesu. Dlatego spotkanie z nimi było doskonałą okazją dla naszych podopiecznych na poznanie historii grupy i tym samym było też inspiracją do działania. Każdy z uczestników spotkania mógł też zadawać pytania, na które artyści bardzo chętnie odpowiadali. – wyjaśnia Justyna Nowicka, pedagog szkolny, która towarzyszyła podopiecznym CKiW podczas spotkania.
 
Zespół nie unikał również  trudnych tematów. Muzycy mówili m.in. o krytyce i hejcie, do którego najczęściej dochodzi w sieci.
 
Krytyka i hejt to zjawiska coraz powszechniejsze również w życiu codziennym i jest różnica między nimi. Nie trzeba być osobą sławną, żeby tego doświadczyć. Dlatego bardzo cenne uwagi padły ze strony zespołu, który wyjaśniał młodzieży, że konstruktywna krytyka zawsze jest mile widziana. Natomiast hejt, czyli mowa nienawiści – jest okrutny i nikt nie powinien tego doświadczać. Spotkanie miał więc też istotny charakter edukacyjny.  – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
Pectus pojawił się w Kaliszu przy okazji promocji swojej nowej płyty.
 
(Visited 43 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz