Sport, historia i muzyka. Czyli 5 sposobów jak spędzić ostatni weekend sierpnia.

Poznaniacy nie mogą narzekać na nudę. Miasto po raz kolejny przygotowało mnóstwo atrakcji na nadchodzący weekend. Każdy znajdzie coś dla siebie – od miłośników historii po pasjonatów ruchu i aktywnej zabawy.

Kiedy wizja nadchodzącego roku szkolnego staje się rzeczywistością, warto maksymalnie wykorzystać ostatnie dni wakacji. Ten weekend upłynie w Poznaniu pod znakiem sportu i historii. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

1. V Dni Twierdzy Poznań
Kolejna odsłona Dni Twierdzy Poznań odbędzie się 26 i 27 sierpnia. Na poznaniaków czekać będą wyjątkowe atrakcje m.in. tajemnicze podziemne tunele czy schrony przeciwlotnicze. W tym roku dla mieszkańców otworzą się miejsca dotąd niedostępne dla zwiedzających m.in. schron przeciwlotniczy w dawnej willi Arthura Greisera, w której obecnie mieści się Radio Merkury, czy schron przeciwlotniczy przy ulicy Jackowskiego. Atrakcje związane ze świętem twierdzy zlokalizowane będą w różnych częściach Poznania. Mieszkańcy przez cały weekend będą mieli okazję podziwiać średniowieczne fortyfikacje, twierdzę XIX-wieczną oraz obiekty z czasów I i II wojny światowej, a także zimnej wojny. Fanów architektury militarnej zainteresować mogą muzea na Cytadeli, Śluza Katedralna, Rezerwat Archeologiczny „Genius Loci” oraz Makiety Dawnego Poznania. Część atrakcji jest bezpłatna, na pozostałe, bilety do na bycia będą w kasach na miejscu.

Dla uczestników Dni Twierdzy Poznań została przygotowana specjalna komunikacja miejska: http://www.poznan.pl/mim/info/news/dni-twierdzy-informacje-komunikacyjne,109267.htmlSzczegółowy program wydarzenia: http://poznan.travel/pl/c/dni-twierdzy-poznan

2. Lato na Targach
Międzynarodowe Targi Poznańskie żegnają lato w prawdziwie sportowym stylu. W ostatni weekend sierpnia odbędzie się tam piknik „Poznań zrzuca kilogramy”. W programie zaplanowano zajęcia jogi na dachu, zumby przy fontannie, Kamagon Ball, LETNI biebRUN oraz turniej siatkówki plażowej, trampoliny i gokarty. Na młodszych czekać będą zabawy dla dzieci nawiązujące do tematyki zdrowego trybu życia. W ramach akcji „Lato na Targach” skorzystać można z bogatej strefy gastronomicznej lub samodzielnie przygotować ulubione potrawy na grillu. Organizatorzy zapewniają w soboty miejsce do grillowania oraz węgiel. Wystarczy zabrać ulubione składniki. Plaża miejska na MTP czynna będzie do godziny 21.

Więcej informacji na stronie: http://www.latonatargach.pl/pl/

3. Akademia Gitary
W niedzielę 27 sierpnia Stary Rynek wypełni się miłośnikami gitary. Tradycyjny happening gitarowy jest nieodłącznym elementem odbywającej się w Poznaniu Akademii Gitary. W tym roku poznaniacy będą mieć okazję usłyszeć utwór „Every Breath You Take” z repertuaru The Police. Rockowa ballada o miłości wykonana zostanie jednocześnie przez kilkuset pasjonatów 6 strun. Muzyków poprowadzi Wojciech Pilichowski, jeden z najlepszych polskich basistów w Polsce. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, wystarczy odrobina odwagi, znajomość utworu i oczywiście gitara. Po happeningu o godzinie 13:00 odbędzie się koncert zespołu Pilichowski Band.

Szczegóły pod adresem:  http://akademiagitary.pl/pl/program/wydarzenie/happening-gitarowy/

4. Wakacje z blokami
Czasem aby dobrze się bawić nie trzeba ruszać się nawet z osiedla. Przekonują się o tym mieszkańcy poznańskiego Piątkowa. Kulturalny projekt „Wakacje z blokami” potrwa jeszcze przez tydzień. W piątek 25.08 na os. Chrobrego, pomiędzy blokami 19 i 21 działać będzie kino letnie. O godzinie 21:00 wyświetlony zostanie film „Mustang” dla widzów powyżej 13 lat. Sobota zapowiada się z kolei bardzo muzycznie. Nowe aranżacje znanych piosenek zaprezentuje Iwona Skwarek z duetu Rebeka. Mieszkańcy okolicy usłyszą repertuar Czerwonych Gitar, Seweryna Krajewskiego, Maanamu, a także motyw przewodni „Falling” z „Twin Peaks”. Głównym instrumentem będzie pianino w towarzystwie syntezatorów. W ramach projektu cały czas działa także Osiedlowy Namiot Kultury, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/blokianimacji1/

5. Magiczna Madalina
Stara zajezdnia tramwajowa przy Madalińskiego dba o poznaniaków w każdy wakacyjny weekend. W tym tygodniu zabierze odwiedzających w świat magii. Najbliższe spotkanie na Madalinie połączy różne magiczne wątki. W warsztatach plastycznych pojawi się postać Harrego Pottera, będzie można spotkać Alicję z Krainy Czarów czy nawet najprawdziwszą wiedźmę. Jak co tydzień nie zabraknie też zajęć sportowych. W sobotę 26.08 o godzinie 14:00 odbędą się warsztaty ze sztuk wali „Bystry i dzielny”, a już o 16:00 będzie można spróbować swoich sił w boksie. Na wszystkie wydarzenia w starej zajezdni wstęp jest bezpłatny. Przedostatni weekend na Madalinie zwieńczy koncert „Czarowanie głosem i muzyką” – Zuzanny Babiak i Emmy Kluczyńskiej.

Szczegółowy program imprezy: https://www.facebook.com/zajezdniamadalinskiego/

Monika Marciniak/biuro prasowe/poznan.pl 

(Visited 133 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz