Spełnione marzenie, czyli debiutancki pokaz młodego projektanta – ZAVA kolekcji All Seasons 2017/2018

Piątek 13-go okazał się szczęśliwym dniem dla projektantka marki ZAVA, której nietuzinkowy pokaz kolekcji All Seasons 2017/2018 odbył się w magicznym miejscu jakim jest butikowy hotel HOT_elarnia****


w podpoznańskim Puszczykowie. Kiedy na sali rozbrzmiały pierwsze dźwięki i elektryzujący głos Rosalie, oczom gości ukazała się prosta i minimalistyczna kolekcja, wyróżniająca się ciekawymi detalami takimi jak geometryczne wycięcia czy wykończenia
z aksamitnych pasków. Monochromatyczne barwy czerni, bieli czy granatu zostały przełamane ożywczym pomarańczem i pudrowym różem. Zmysłowa gra świateł była dopełnieniem tego wyjątkowego przedstawienia.

„Dwa miesiące pracy nad kolekcją, cztery miesiące przygotowań do pokazu
i to wszystko dla piętnastu minut show. Ale było warto!” – podsumował Piotr Zawadzki, gdy wyszedł po pokazie, aby podziękować. Nie ukrywał też wzruszenia. To były ogromne emocje kumulowane przez długi czas przygotowań!„Kobiety w Polsce nie chcą ubierać się w „sieciówkach”, dlatego szukają niecodziennych rozwiązań w dziedzinie mody” – mówił Piotr Zawadzki opowiadając o procesie tworzenia kolekcji.Ubrania zaprojektowane przez Piotra wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Każda rzecz została uszyta w Polsce, w pracowni stworzonej przy butiku marki w Galerii Szwalnia, w Mosinie pod Poznaniem. Wyjątkową biżuterię i torebki projektant tworzy zupełnie sam, od podstaw.

Pokaz był inauguracją otwarcia nowego sklepu online marki ZAVA (www.zavaonline.pl) oraz butiku i pracowni, które od 14 października działają w Mosinie pod Poznaniem.

Wczorajszy wieczór pokazał, że warto spełniać marzenia i jeśli mocno dążymy do ich realizacji to wszystko dookoła działa na naszą korzyść. Piotr Zawadzki zaraził swoim entuzjazmem i pomysłem wiele wspaniałych firm i organizacji.

Miejsce na pokaz udostępnili właściciele stylowego hotelu HOT_elarnia****. Sponsorem wieczoru był autoryzowany dealer Mazdy Voyager Group oraz Firma Wieczorek Meble Tapicerowane. Firma Sound&Light zajęła się profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Agencja Marketing Modowy była odpowiedzialna za obsługę kanałów social media przed i w trakcie pokazu a Reven Models zajęła się selekcją modelek. Szkoła Projektowania i Stylizacji Mody Fashion School była mentorem wydarzenia a jej studenci ochoczo pomogli w przygotowaniach. MVP Media odpowiadało za zdjęcia i realizację video. Dekorację kwiatową przygotowało Belli Fiori. Upominki dla gości przygotowały marki Vianek oraz Frupp. Dziękujemy wszystkim partnerom i patronom medialnym – Klub Kobiet Przedsiębiorczych, Kobieta Warta Poznania, Freshmag, Poznański Prestiż, Nasza- Okolica, TTVI, Gazeta Mosińsko- Puszczykowska. 

ZAVA,

czyli Autorska moda prosto od projektanta

ZAVA to autorska marka, należąca do młodego i zdolnego projektanta Piotra Zawadzkiego, którego przygoda z modą trwa nieprzerwanie od 7 lat. Absolwent Poznańskiej Szkoły Projektowania Ubioru,


mający jasną wizję swojej marki, konsekwentnie dążący do realizacji ambitnych celów, już od kilku lat tworzy markę, budując coraz silniejszą pozycję  w świecie mody.

Motto projektanta to „mniej znaczy więcej”, dlatego wszystkie projekty charakteryzuje prostota i minimalizm, podszyte nowojorskim sznytem, który dodaje im kobiecości i elegancji.

Początkowo projektant skupiał się na tworzeniu akcesoriów – głównie torebek i biżuterii, które stały się znakiem rozpoznawczym marki. Torebki wykonane ręcznie, z najwyższej jakości włoskich skór, zachwycają różnorodnością modeli i starannością wykonania. Biżuteria poprzez swoją oryginalność przyciąga wzrok i podkreśla charakter nawet najprostszej stylizacji. Obecnie asortyment jest stopniowo poszerzany o kolekcję ubrań – zarówno linię basic jak i premium. Większość produktów jest wykonana w krótkich seriach, często nawet w pojedynczych egzemplarzach, a co najważniejsze wszystkie projekty są szyte w Polsce. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, projektant realizuje również zamówienia indywidualne spełniając przy tym, oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W tym roku, marka została doceniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który nominował ją do prestiżowego konkursu „Dobry Wzór 2017”. Kolekcje marki dostrzegają również przedstawiciele blogosfery np. Whitemad.pl czy Minimadge.pl. Projektant cyklicznie prowadzi warsztaty artystyczne z projektowania ubioru i ilustracji mody.

14 października otwarto pierwszy, autorski butik marki, połączony z pracownią. Równocześnie, pod adresem www.zavaonline.pl powstał nowy sklep internetowy.


(Visited 319 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz