W sobotę rusza VII Tydzień Organizacji Pozarządowych

Spotkania z przedstawicielami ponad 70 lokalnych organizacji pozarządowych, występy artystyczne, pokazy, wizyta w ogrodzie sensorycznym, a także zajęcia organizowane w strefach tematycznych, quizy, gry, miniwarsztaty, konsultacje oraz badania – to tylko część wydarzeń, które będą miały miejsce 16 września na placu Wolności. Tego dnia rozpocznie się VII Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych.


– Wydarzenia na placu Wolności rozpoczną się w sobotę o 10.00. O 13.00 przedstawiciele organizacji, władz miasta i pozostali uczestnicy spotkania ułożą z wielkich puzzli hasło tegorocznej edycji Tygodnia Organizacji Pozarządowych: „Łączymy działania dla nas, dla Poznania”.  Tego dnia w jednym miejscu zaprezentuje się ok. 70 poznańskich organizacji pozarządowych. To wyjątkowa okazja, by poznać specyfikę każdej z nich – zachęca do uczestnictwa w spotkaniu Małgorzata Cieślak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

W ciągu całego tygodnia, do 23 września, osoby w każdym wieku – od przedszkolaka po seniora – będą mogły skorzystać z wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych,  związanych z edukacją i zdrowiem, organizowanych głównie w siedzibach organizacji pozarządowych na terenie Poznania.

Już w sobotę, która jest Dniem Organizacji Pozarządowych, na placu Wolności pojawi się Słuchobus. Będzie w nim można zbadać słuch, a w Krwiobusie – honorowo oddać krew. W kolejnych dniach można będzie skorzystać m.in. z treningów pamięci, warsztatów z dietetykiem, warsztatów pomagających walczyć ze stresem, a także z dni otwartych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, Klubu Seniora na Ratajach oraz Poznańskiego Stowarzyszenia Abstynentów.

Poznańskie organizacje pozarządowe w ciągu najbliższego tygodnia zorganizują m.in. piknik sąsiedzki w Ogrodzie Łazarz, warsztaty rękodzieła oraz pokażą, jak maluje się witraże. Na dzień otwartych drzwi zaprasza Biblioteka Domu Bajek, a na spektakle Teatr W Przejściu.


Tydzień Organizacji Pozarządowych będzie również okazją do spotkania z piosenką harcerską i turystyczną oraz odwiedzin Galerii Jak.

Osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę będą mogły skorzystać m.in. ze spotkań, podczas których dowiedzą się więcej m.in. o wolontariacie, o tym, jak założyć organizację pozarządową, a także o prawach konsumenta i zasadach tworzenia kampanii społecznych. Przewidziano również darmową lekcję języka migowego dla początkujących.

VII Tydzień Organizacji Pozarządowych będzie również okazją do aktywności fizycznej. Zaplanowano m.in. zajęcia sportowe dla dzieci, zajęcia fitness dla każdego oraz rajd z kijami nordic walking z instruktorem.

Dokładny program tegorocznej edycji Tygodnia Organizacji Pozarządowych można znaleźć na stronie:

VII Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych

Jacek Łakomy/ biuro prasowe/poznan.pl


(Visited 80 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz