Smutne żniwo policyjnych kontroli

Takiego przebiegu swojej służby zapewne nie spodziewali się sami policjanci ruchu drogowego czuwający nad bezpieczeństwem ruchu w Nielęgowie w miniony czwartek. W ciągu godziny dwóch kierowców straciło uprawnienia na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.


To jednak nie koniec smutnych statystyk służby na terenie tej miejscowości.

Policjanci drogówki sprawdzają czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych. Część kierowców błędnie sądzi, że na bocznych drogach nie można spotkać policyjnego patrolu. Przekonało się o tym trzech kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej zaledwie w ciągu jednej godziny w Nielęgowie.

Pierwszy kierowca stracił prawo jazdy ok. godz. 7:00. W terenie zabudowanym, 62-letni mieszkaniec Kościana przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Mężczyzna oprócz zatrzymania prawa jazdy, musi również zapłacić mandat za przekroczenie prędkości.

Niecałą godzinę później w tej samej miejscowości 36-latek, który kierował Peugeotem został zatrzymany do kontroli za przekroczenie prędkości o 59 km/h. Mieszkaniec woj. mazowieckiego również stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został także ukarany mandatem karnym.  

Policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo ruchu na terenie tej miejscowości zatrzymali jeszcze 42-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że prowadził pojazd mimo cofnięcia uprawnień do kierowania. W tym przypadku mówimy o przestępstwie zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

W piątej rano w tej samej miejscowości prawo jazdy na trzy miesiące stracił 33-letni mieszkaniec gm. Kościan, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Również w tym przypadku na kierowcę nałożono mandat karny.

Radosław Nowak/DPB

(Visited 3 174 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz