Śmiertelny wypadek na DK! Nie żyją dwie młode osoby… [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA]

Niestety dzień Wszystkich Świętych nie zaczął się dobrze na drogach naszego powiatu… Na drodze K92 Pomiędzy Pniewami, a Poznaniem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zmarły dwie osoby. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach!


Dzisiaj (1 listopada 2022 r.) po godzinie 7, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o poważnym w skutkach wypadku drogowym, do którego doszło na trasie K92 (w okolicach 145 km). Na miejsce skierowano policjantów szamotulskiej drogówki oraz grupę dochodzeniowo-śledczą, która pracowała pod nadzorem prokuratora.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż osoba kierująca samochodem marki Nissan Almera, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i tyłem pojazdu uderzyła w przydrożne drzewo.

Samochodem podróżowała 32-letnia kobieta oraz 26-letni mężczyzna. Niestety obrażenia, których doznali w wyniku wypadku były na tyle poważne, że oboje zmarli na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze pracowali nad zebraniem materiałów dowodowych w sprawie. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności wypadku będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Przedmiotem pracy śledczych będzie też potwierdzenie, która z tych osób kierowała samochodem.

Apelujemy do kierujących o rozwagę na drogach! Panujące dzisiaj warunki pogodowe oraz spore natężenie ruchu wynikające z dnia Wszystkich Świętych powinny skłonić nas do szczególnej ostrożności!

asp. Sandra Chuda

Ruch na trasie z Pniew do Poznania wznowiony!

Akcesoria do samochodu - porównaj na Ceneo

(Visited 24 209 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz