Śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Groził pozbawieniem życia, bił pięściami i kopał.

W dniu 19 lutego 2019r. mieszkanka Gniezna ujawniła na dachu swego garażu worek z zawartością roślin przypominających ziele konopii.
Wezwała Policję i po chwili na miejsce przybył patrol funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gnieźnie. Gdy oczekiwali oni na przyjazd policjantów z Wydziału Kryminalnego na miejscu pojawił się samochód w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Jeden z nich wysiadł z pojazdu i twierdząc, że worek należy do niego usiłował odebrać go funkcjonariuszom grożąc pozbawieniem życia oraz bijąc ich pięściami i kopiąc. Po chwili policjantów zaatakował również drugi z mężczyzn, który przyjechał samochodem. Funkcjonariusze obezwładnili napastników, którzy zostali następnie zatrzymani.

Hubert Z. usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających w postaci 980 gramów marihuany, stosowania przemocy i groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Z czyny te grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Drugiemu ze sprawców, Adamowi S. przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Również grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj podejrzani przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia i wyrazili zgodę na skazanie ich za zarzucane przestępstwa bez przeprowadzenia rozprawy na kary ustalone przez prokuratora. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Czytaj również …
(Visited 160 times, 1 visits today)

Leave a Reply