Skutki wichury nad powiatem czarnkowsko-trzcianeckim

Sobota 16 marca br. okazała się pracowitym dniem dla strażaków powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie już od wczesnych godzin rannych otrzymywało zgłoszenia o skutkach wichury, która przeszła nad powiatem w nocy z 15 na 16 marca. Najczęściej zgłaszanymi zdarzeniami były powalone drzewa i nadłamane konary zagrażające domostwom lub bezpieczeństwu ruchu drogowego.


W wyniku silnych porywów wiatru doszło także do uszkodzenia domostw. Największe straty odnotowano w miejscowości Boruszyn.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o zerwanym dachu przez wiatr na jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Boruszyna i Młynkowa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku silnego wiatru uszkodzony został dach, ściana szczytowa, strop nad częścią budynku, a także kominy. Zerwana została także napowietrzna linia elektro-energetyczna, doprowadzająca zasilanie do budynku. Pracownik Urzędu Gminy w Połajewie i funkcyjni Sołectwa Boruszyn zorganizowali zastępcze miejsce noclegowe na sali Wiejskiej w Boruszynie. Na miejsce zdarzenia wezwano także pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Czarnkowie. Po wykonaniu wstępnych oględzin stwierdzono, że budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

 

Tekst: st.asp. Michał Stelmaszyk
Zdjęcia: mł.ogn. Paweł Cyrulik/straz.czarnkow.psp.wlkp.pl

(Visited 55 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz