SKF PBS Politechnika Poznańska – MKS Sokół Mogilno. Dla obu ekip spotkanie w Poznaniu było bardzo ważne.

SKF PBS Politechnika Poznańska – MKS Sokół Mogilno 3:2(22:25, 25:18, 16:25, 25:20, 15:11)

Dla obu ekip spotkanie w Poznaniu było bardzo ważne.

Siatkarki z Poznania przystąpiły do meczu ciesząc się sporym zainteresowaniem, bowiem do hali Politechniki przybył komplet publiczności w gronie, której znajdowali się również kibice gości.


Początek spotkania to wyrównana walka punkt za punkt. Przy stanie 15:11 wydawało się, że podopieczne Damiana Gapika przejmują inicjatywę, ale już po chwili było po 19. Nerwowa końcówka pada łupem siatkarek Michała Muszyńskiego i po pierwszym secie w Poznaniu 25:22 i 1:0 dla Sokoła.

Druga partia to odpowiedź Poznanianek, które grając pod pełną kontrolą wygrały 25:18 i wyrównały stan spotkania na 1:1.

Kolejna odsłona to znów zmiana sytuacji w hali w Poznaniu i wyraźna wygrana gości z Mogilna 25:16.

Czwarta odsłona to zacięty set w, którym obie ekipy miały swoje szanse, ale ostatecznie SKF wygrywa 25:20 i wyrównuje stan spotkania na 2:2.

Decydująca partia to początkowe prowadzenie gości 4:3 i 8:7. W dalszej części seta do głosu dochodzą Poznanianki, które ku uciesze miejscowej widowni wygrywają 15:11 i całe spotkanie 3:2 zdobywając bardzo ważne punkty do ligowej tabeli!

Dziękujemy kibicom za wsparcie dla zespołu!

Wypowiedzi pomeczowe:

Damian Gapik(trener SKF PBS Politechnika Poznańska):

Dzisiejszy mecz miał wielką wagę i obie drużyny dobrze o tym wiedziały. Drużyna z Mogilna zaprezentowała sie dzisiaj naprawdę świetnie, grali naprawdę mocno, zarówno na serwisie jak i w ataku. Cieszę się, że w końcu doświadczenie było po naszej stronie, że dziewczyny potrafiły przełożyć wymiany ciosów na zagrania taktyczne, co przyniosło nam efekt w postaci zwycięstwa. Myślę , ze szalę zwycięstwa przechyliła dzisiaj zagrywka, zdobyliśmy 11 asów (Oliwia Grzeca 6 i Jago Radzewicz 5). Brawo. Wiemy, ze czeka Nas ciągle wiele pracy, ale obecnie tabela ligowa sprawia, że mamy chęci i skupiamy się już nad następnym meczem z UKŻPS Kościan.

Urszula Bogacz(atakująca SKF PBS Politechnika Poznańska):

Dzisiejszy mecz był pełen emocji. Zdecydowanie potrzebna była spokojna głowa, aby wygrać. Były wzloty i upadki, ale mimo wszystko to właśnie my dzisiaj możemy świętować.Było dużo wartościowych zmian, które dały nam trochę świeżości na boisku. Pełna hala kibiców dawała nam jeszcze więcej energii i zapału do gry.

Luiza Kwiatek(libero SKF PBS Politechnika Poznańska):

Dzisiejsze widowisko mogło się naprawdę podobać. Oba zespoły zostawiły serce na boisku, prezentując nieziemski poziom gry.. W decydującym secie pokazałyśmy na co Nas stać i ostatecznie to my odniosłyśmy zwycięstwo! To dowodzi, że jesteśmy już wstanie wygrywać każdy , nawet najcięższy mecz. Brawo My!(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz