Siłą weszli do domu, pobili pokrzywdzonego i zabrali kilkadziesiąt tysięcy złotych

Wyważyli drzwi do mieszkania, uderzali pokrzywdzonego w głowę młotkiem o obuchu wykonanym z twardej gumy, a następnie zabrali mu ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali dwóch młodych sprawców rozboju. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.


30 stycznia br. w godzinach wczesnorannych 62-letniego mieszkańca Leszna obudziło uderzanie do drzwi jego mieszkania. Jednak nikogo za nimi nie zastał. Mężczyzna położył się ponownie spać lecz po jakimś czasie ze snu wyrwało go wyważanie drzwi do jego domu. Do wnętrza przedostało się dwóch młodych mężczyzn, z których jeden zaczął uderzać 62-latka w głowę młotkiem o obuchu wykonanym z twardej gumy, żądając wydania pieniędzy. Następnie ten sam napastnik przeszukując zawartość mebli, skradł pieniądze w różnych walutach, o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Cudem udało się pokrzywdzonemu zatrzymać drugiego z mężczyzn i zamknąć w jednym z pokoi, aż do przyjazdu Policji.

Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia, na terenie jednej z galerii handlowych w Lesznie funkcjonariusze zatrzymali drugiego z napastników. Okazał się nim 29-latek z gminy Lipno. Oboje usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz naruszenia miru domowego. Policjanci odzyskali część skradzionych pokrzywdzonemu pieniędzy.

31 stycznia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury, aresztował pierwszego z zatrzymanych, natomiast wobec drugiego dzisiaj sąd podejmie decyzję co do zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

(Visited 487 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz