Sezon na rowery rozpoczęty.

Od wczoraj w Koninie można zobaczyć funkcjonariuszy Wydziału Prewencji pełniących służbę na rowerach.

Z dnia na dzień przybywa na drogach zapalonych cyklistów. Wpływa na to coraz lepsza pogoda oraz aura otaczającej nas zieleni, która zachęca do przejażdżek rowerowych.


Taka forma spędzania czasu jest coraz bardziej popularna.

Razem ze wzrostem przybywających cyklistów na drogach rośnie ilość wykroczeń oraz przestępstw popełnianych przez nich. Konińska policja wyszła temu naprzeciw i w ubiegłym roku zainicjowała pomysł zakupu dwóch służbowych rowerów, który został zrealizowany dzięki stowarzyszeniu „Bezpieczny Konin”.

Każda forma pełnionej służby jest odpowiednia, jeśli przynosi zamierzony efekt poprawy bezpieczeństwa oraz zapobiega łamaniu przepisów. Dzięki patrolowi rowerowemu tak właśnie jest. Dzielnicowi, którzy pełnia służbę na jednośladach docierają w miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych. Widok funkcjonariuszy na jednośladach wywołuje zdziwienie na twarzach wielu ludzi, a w szczególności tych, którzy popełniają wykroczenia lub przestępstwa.

Należy również pamiętać, że rowerzyści nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego i również muszą się stosować do obowiązujących przepisów, a także mieć odpowiednio wyposażony i oznakowany rower.

Sebastian Wiśniewski

/konin.policja.gov.pl/

(Visited 67 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz