Samochód uderzył w szykany, pięć osób poszkodowanych

W poniedziałek, 7 października o godz. 1.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu w betonowe szykany oraz pięciu osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Wronki.Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód marki Opel Vivaro, który uderzył w betonowe szykany oddzielające pasy ruchu przed wjazdem samochodów ciężarowych na most.
Kierujący i pasażerowie (siedem osób) opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, oświetleniu terenu działań, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Trzy osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala w Czarnkowie, kolejne dwie zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach, pozostałe dwie osoby nie wymagały pomocy medycznej i pozostały na miejscu zdarzenia.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Wronki

Zobacz również …

(Visited 391 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz