Samochód uderzył w drzewo, kierowca miał duże szczęście

We wtorek, 14 listopada o godz. 9.02 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Podrzewie gm. Duszniki
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Sękowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy MAN, który przodem uderzył w drzewo. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. Droga krajowa nr 92 była zablokowana. Pojazd znajdował się poza drogą.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, uszczelnieniu i ograniczeniu wycieku paliwa ze zbiornika pojazdu, przepompowaniu paliwa do podstawionego zbiornika, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, wycięciu uszkodzonego drzewa oraz sorpcji plamy oleju.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań droga krajowej nr 92 została zablokowana – Policja zorganizowała objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Michał Klimek, Szamotuły NaszeMiasto.pl

 

 

(Visited 657 times, 1 visits today)

Leave a Reply