Samochód uderzył w drzewo

W sobotę, 2 grudnia o godz. 18.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Szczepankowo gm. Ostroróg.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Volkswagen, który uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami głowy znajdował się w pojeździe.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Kierujący po przebadaniu przez ratowników ZRM został przewieziony do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: OSP Ostroróg

 

 

(Visited 266 times, 1 visits today)

Leave a Reply