Samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym

Samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym, dwie osoby poszkodowane przewiezione do szpitala.

W poniedziałek, 13 maja 2024 roku o godz. 13.08 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem pojazdu ciężarowego i samochodu osobowego oraz dwóch osobach poszkodowanych uwięzionych wewnątrz pojazdu na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Młodasko gm. Kaźmierz.


Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, OSP Podrzewie, OSP Grzebienisko, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja, natomiast dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponował zastępy OSP Tarnowo Podgórne oraz OSP Lusowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault leżący na prawym boku, który zderzył się z pojazdem ciężarowym.
Kierujący samochodem osobowym i pasażer znajdowali się pod opieką ratowników medycznych, zostali wydobyci z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu – opuścił pojazd przed przybyciem SP.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 9 zastępów (39 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu szamotulskiego i poznańskiego, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa, JRG Szamotuły

 

 

(Visited 794 times, 1 visits today)

Leave a Reply