Rozkwitająca Wiosna z Ulicznym Opryszkiem

Rozkwitająca Wiosna z Ulicznym Opryszkiem

Po przerwie spowodowanej chorobą wokalisty, „nasz” Uliczny Opryszek znowu w dobrym stylu daje o sobie znać. W marcu zagrał na kultowej imprezie „Punk Fest” w Krakowie, następnie w Warszawie na „161 Fest” i w końcu całkiem blisko, bo na poznańskim Rozbracie 25 marca, gdzie gośćmi imprezy były też kapele z Belina: Abbruch i Panika.

Działo się wiele, a zespół pokazał, że ma świetne zaplecze, aktualny przekaz i energetyczną moc.

Wiosenne i dalsze koncert są doskonałą okazją do promocji najnowszej  płyty zespołu „Na zawsze punk 2”, w której to  znawcy i miłośnicy starego polskiego punk rocka, po 7 latach przerwy przygotowali kolejny zbiór zapomnianych punkowych szlagierów sprzed lat 20., 30. a nawet starszych. -stu, 30-stu, a nawet starszych.


W swoich wersjach, w które zawsze jednak wpleciony jest fragment oryginału z szumiącej stilonki, Uliczny Opryszek przypomina kawałki kapel, które w większości nigdy nie nagrały żadnej płyty, nie mają żadnych nagrań, nie wszystkie przeszły do legendy, a o niektórych w ogóle mało kto słyszał, m.in.  Prowokacja, Zbombardowana Laleczka, Magister z Wyciętą Przysadką Mózgową, Absurd, Stan Zvezda 85, Ręce Do Góry,  jak i te z okresu rodzącej się sceny niezależnej (Zima, Reżim, Bush Doctor, Guernica Y Luno). W sumie 20 kawałków, do których zespół dołożył jeszcze w wersji CD 6 własnych numerów. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym unikatowym materiałem.

A  gdzie możemy usłyszeć zespół w najbliższej przyszłości? Już 8 kwietnia w Sochaczewie, 22 kwietnia w Hamburgu w klubie Fanäume, na stadionie Millerntor słynnego piłkarskiego klubu F.C St . PAULI, a w sierpniu na „Muszla Fest” w Bydgoszczy.

Tak trzymać chłopaki!

(Visited 287 times, 1 visits today)

Leave a Reply