Rondo na Starołęce przejezdne

U zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna zakończyła się budowa ronda, które usprawniło przejazd przez to skrzyżowanie. Wcześniej przy rosnącym ruchu samochodowym było tu niebezpiecznie o każdej porze dnia.


Prace, oprócz budowy ronda i remontu nawierzchni, objęły m.in. budowę chodników, dróg dojazdowych do posesji oraz skrzyżowań, ścieżki rowerowej i zatoki autobusowej, przebudowę linii energetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych i gazowych, a także kanalizacji deszczowej.

Od wtorku, 23 stycznia, rondo u zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna będzie w pełni przejezdne. Autobusy wrócą na swoje stałe trasy. Przywrócona zostanie stała organizacja ruchu oraz funkcjonowanie przystanków Starołęka Wielka na ul. Głuszyna – przy nowym rondzie, w obu kierunkach.

Autobusy linii nr 58 będą kursować po stałej trasie od porannych kursów, a w nocy z 23 na 24 stycznia wróci na nią równie linia nocna 247. Jednocześnie nastąpi korekta rozkładów jazdy obu linii, a likwidacji ulegną przystanki tymczasowe: Starołęka Wielka (na ul. Starołęckiej) oraz Andrychowska (na ul. Staszowskiej). Przystanki Klimontowska pozostają na stałe.

Na środku ronda stoi cały czas figura Marii Niepokalanej. Miejski Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na to, by ta rzeźba, ufundowana ponad 100 lat temu przez gminę Starołęka Wielka, stanęła na stałe w innym miejscu. Na czas remontu przeniesiona była w bezpieczne miejsce. Po zakończeniu inwestycji powróciła na swoje dawne miejsce.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl(Visited 348 times, 1 visits today)

Leave a Reply