Rodzinne Mikołajki w ministerstwie Rodziny

Pracownicy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w  Pleszewie  pomagali przy organizacji Rodzinnych Mikołajek , które odbyły się  w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Patronat nad nimi objęła sama minister Marlena Maląg. Załoga z CKiW aranżowała też w świątecznym klimacie wnętrza wraz z innymi przedstawicielami Hufców z kraju  z okazji powołania przez szefową resortu Rady Rodziny. Na uroczystości pojawił się również  premier Mateusz Morawiecki.  Na mikołajkowym spotkaniu z maluchami nie zabrakło też Moniki Mizerskiej-Froń, dyrektora  Wykonawczego do spraw wychowania i współpracy międzynarodowej OHP.


 „Rodzinne Mikołajki” w ministerstwie rodziny to już tradycja, która została zapoczątkowana w 2015 roku przez ówczesną minister RPiPS Elżbietę Rafalską. Odbywają się one  głównie z myślą o dzieciach z rodzin zastępczych i domów dziecka, a w tym roku gościły na nich także  maluchy ze żłobków i rodzin wielodzietnych. Na wszystkich czekało więc  mnóstwo atrakcji przygotowanych przez resort i oczywiście Ochotnicze Hufce Pracy.

 – Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy m.in. choinki z ozdobami, bombki, gwiazdki  i  balony.  Większość rzeczy został wykonanych przez naszą młodzież na warsztatach praktycznych pod okiem instruktorów. Należy podkreślić, że nasza placówka co roku bierze udział w mikołajkowych przygotowaniach, do których bardzo chętnie angażują się nasi podopieczni. Oprócz tego jako Centrum pomagamy też przy organizacji spotkań z okazji świąt Wielkanocnych czy   Dniu Dziecka. – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW, która również uczestniczyła w Rodzinnych Mikołajkach.

Podczas spotkania z dziećmi nie mogło też zabraknąć głównego bohatera dnia- św. Mikołaja, który razem z minister Marleną Maląg i wiceministrem Stanisławem Szwedem obdarowywali zaproszonych małych gości prezentami.Na wszystkich uczestników czekały też specjalne stoiska, na których można było ozdabiać świąteczne pierniki, robić choinkowe ozdoby czy malować koszulki w dowolne, świąteczne wzory. 

(Visited 32 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz