Remontował mieszkania, okradał ich właścicieli

25 – letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego odpowie za kradzież biżuterii i narzędzi o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych. Mężczyzna okradł właścicieli domu, w którym prowadził prace remontowe. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.


W połowie czerwca br. pleszewscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży, do której doszło na terenie Pleszewa. Z mieszkania zginęła, m.in. biżuteria. Łączne straty wycenione zostały na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.  Do zdarzenia doszło w maju b.r.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, pracownik firmy, wykonującej remont domu. Mężczyzna skuszony łatwym „zarobkiem” ukradł pierścionki, łańcuszki, obrączki i bransoletki oraz agregat do malowania i walizkę z kluczami.

Skradziony łup sprzedał w lombardzie. Policjanci odzyskali przedmioty, które powróciły do właścicieli.

Podczas przesłuchań okazało się, że mężczyzna, już wcześniej okradał remontowane przez siebie mieszkania. Podobnych czynów dopuścił się w ubiegłym roku, kiedy to okradł trzy inne domy.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

(Visited 320 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz