RAŻĄCO LEKCEWAŻYLI PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO [FILM]

Policjanci z Grupy „SPEED” na przestrzeni ostatnich miesięcy zarejestrowali bardzo dużo różnego rodzaju wykroczeń. Do wielu z nich dochodzi w centrum miast, przy dużym ruchu. Przypominamy, że tylko na autostradach można jechać z prędkością do 140 km/h. Na innych drogach taka jazda to igranie z losem.


Policjanci z Grupy „SPEED” każdego dnia spotykają na drodze kierowców, którym wydaje się, że ograniczenia prędkości i inne przepisy ruchu drogowego ich nie dotyczą. Nadal pokutuje przekonanie u części kierujących, że tłumaczenie: jeżdżę szybko ale bezpiecznie – ma sens. W sytuacji gdy dochodzi do wypadku drogowego, w którym są zabici i ranni, zawsze pojawia się pytanie o przyczyny takiego zdarzenia. Najczęściej efektem prowadzonego śledztwa jest konkluzja, że znowu jedną z głównych przyczyn była nadmierna prędkość lub inne, ewidentne naruszenie przepisów ruchu drogowego. Jednak wtedy jest już za późno na refleksję u sprawcy – utraty życia i zdrowia nie da się cofnąć.

W prezentowanych poniżej wykroczeniach, które zostały zarejestrowane przez policjantów z Grupy „SPEED”, najwyższym wymiarem kary była utrata prawa jazdy na 3 miesiące, kilkusetzłotowy mandat karny i punkty karne. Jednak nie zawsze kierowcy popełniający tego typy wykroczenia, ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego mają tyle szczęścia.

Maciej Święcichowski

(Visited 232 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz