Przewrócony TIR przewożący półtusze trzody chlewnej na DW 190

2 listopada 2022 r. tuż przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o kolizji samochodu ciężarowego (TIR) na drodze wojewódzkiej 190 w miejscowości Kłecko Kolonia.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Kłecku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano przewrócony samochód ciężarowy (TIR) przewożący półtusze trzody chlewnej, który leżał na boku w poprzek jezdni blokujący całkowicie przejazd. Kierujący pojazdem opuścił kabinę samochodu przed przybyciem służb ratunkowych. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przeprowadzili rozpoznanie ratownicze i oświetlili teren działań. Udzielono również poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy a po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego został on przebadany w karetce  przez ratowników medycznych – nie wymagał hospitalizacji. Właściciel transportu podstawił na teren akcji samochody zastępcze do których, przeładowano transportowany ładunek. Specjalistyczna Pomoc Drogowa postawiła zestaw na koła i odholowała uszkodzony pojazd. Na czas prowadzonych działań Policja zorganizowała objazdy. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

/kppsp-gniezno/

Zdrowa żywność - porównaj na Ceneo.pl

(Visited 27 053 times, 1 visits today)

Leave a Reply