Przewoził blisko 700 litrów alkoholu bez znaków akcyzy

Policjanci z Poznania zatrzymali na autostradzie do kontroli dostawczy samochód. W części bagażowej znaleźli ponad 1380 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa w tym przypadku po ponad 72 tysiące złotych.


Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszem z Oddziału Prewencji Policji KWP 16 sierpnia br. pełnili służbę na autostradzie A2. W trakcie działań zatrzymali do kontroli w punkcie poboru opłat Nagradowice, dostawczego volkswagena. Od samego początku kierowca był wyraźnie zdenerwowany obecnością policjantów. W związku z tym dokładnie sprawdzili zawartość samochodu. W części bagażowej funkcjonariusze znaleźli blisko 700 butelek z zawartością białego płynu. Kierowca oświadczył, że jest to płyn do naczyń.

Policjanci wezwali do pomocy funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy również pełnili służbę w pobliżu. Po sprawdzeniu zawartości butelek okazało się, że jest w nich 92% alkohol. Łącznie zabezpieczono 1381 litrów alkoholu. Według wstępnych szacunków uszczuplenie podatku akcyzowego po wprowadzeniu tego alkoholu na rynek to ponad 72 tysiące złotych. 58-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzut z artykułu nr 65 kodeksu karno skarbowego, za który grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

(Visited 280 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz