Przeładowany bus – niebezpieczny uczestnik ruchu drogowego

Codziennie na drogach mijamy busy. To nimi zazwyczaj przewożone są artykuły spożywcze do sklepów. W ostatnim czasie policjanci chodzieskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę takiego właśnie busa.


Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód ten był niebezpiecznie przeładowany.

16 stycznia w godzinach porannych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w centrum Szamocina samochód dostawczy marki Iveco, co do którego nabrali podejrzeń, że może być znacznie przeładowany. Pojazd został skierowany na wagę samochodową w celu określenia rzeczywistej masy całkowitej. Przypuszczenia policjantów okazały się być trafione „w dziesiątkę”. Dopuszczalna masa całkowita kontrolowanego pojazdu wynosiła 3500 kg, a wynik pomiaru wskazał 8330 kg. W związku z przekroczeniem DMC o 4830 kg kierowcę ukarano mandatem karnym. Dodatkowo zakazano dalszej jazdy i nakazano przeładunek „nadwyżki” towaru. Okazało się, że ilość przewożonego ładunku wystarczyła na dwa kolejne pojazdy dostawcze.

Policja apeluje o rozwagę, bowiem przeładowane busy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Wystarczy wspomnieć chociażby o drodze hamowania, która znacznie się wydłuża, czy omijaniu przeszkód. Przy obecnych warunkach pogodowych taki pojazd stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 


(Visited 1 010 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz