PRZEGRANA WALKA O ŻYCIE!

W środę 7 kwietnia 2021 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz druhowie z jednostki OSP Rozdrażew zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia (NZK) u mężczyzny z miejscowości Trzemeszno (gm. Rozdrażew).

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18:33.


Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia skierował dwa zastępy z JRG w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej udali się pod adres wskazany w zgłoszeniu. Zastali tam mężczyznę bez funkcji życiowych, dlatego niezwłocznie podłączyli automatyczny defibrylator (AED) i przystąpili do czynności resuscytacyjnych, które prowadzone były do czasu przybycia zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym samym czasie strażacy na pobliskim polu wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR. Po wylądowaniu  i przybyciu na miejsce personelu medycznego wspólnie kontynuowano czynności resuscytacyjne. Niestety po kilkudziesięciu minutach reanimacji odstąpiono od medycznych czynności ratowniczych, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas startu śmigłowca LPR, strażacy zabezpieczali miejsce. Na tym działania trwające 1 godzinę i 29 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. 

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora OSP Koźmin Wielkopolski

(Visited 1 534 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz