Przeciwko hejtowi ! Z młodzieżą o „hejcie” rozmawiali Michał Wiśniewski i dzielnicowi.

Ostrzeszowscy dzielnicowi przyłączyli się do debaty przeciwko „hejtowi” zorganizowanej przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Pomysłodawcą akcji był Szymon Chwalisz – ostrzeszowski artysta, który aktywnie uczestniczy w rozwoju kultury wśród młodzieży. W spotkaniu osobiście uczestniczył Michał Wiśniewski, który opowiedział młodzieży o osobistych przeżyciach związanych z tym zjawiskiem.

7 marca br. w auli Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie odbyła się debata, która adresowana była dla jak największej grupy młodych osób. Pomysłodawcą spotkania był Szymon Chwailisz – ostrzeszowski artysta oraz aktywista na rzecz rozwoju kultury. Także na zaproszenie Szymona oraz dyrekcji szkolnej w debacie osobiście uczestniczył artysta Michał Wiśniewski. Tematem zorganizowanej akcji był wszechobecny, szczególnie w przestrzeni wirtualnej „hejt”, z którym coraz częściej się spotykamy. Niestety, ale codziennie bardzo dużo osób pada ofiarą tego typu zjawiska, które błyskawicznie się rozpowszechnia, jednocześnie zadając przy tym ból.

Podczas debaty, organizatorzy spotkania rozmawiali o hejcie, jak przeciwdziałać takiemu zjawisku, z kolei zaproszony Michał Wiśniewski opowiedział młodzieży o osobistych przeżyciach, jakich doświadczył na przestrzeni lat, jako artysta.

Do akcji przyłączyli się również ostrzeszowscy dzielnicowi, którzy wskazali młodzieży, że takie zachowanie jest karalne.  W swoich wypowiedziach uświadamiali młodzież o tym, że zamieszczanie obraźliwych lub agresywnych komentarzy w Internecie niesie za sobą konsekwencje prawne, które dla sprawcy mogą okazać się bardzo dotkliwe. Autorzy hejtu uważają, że w przestrzeni wirtualnej są anonimowi, a tym samym przekraczają granice wypowiedzi, których nie odważyli by się wypowiedzieć prosto w twarz. Mundurowi uświadamiali młodzież, że tego typu przestępstwa zagrożone są karą grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

/wielkopolska.policja.gov.pl/

 

(Visited 288 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz