Prokuratura wykluczyła pobicie i gwałt Magdaleny Żuk. [FILM]

Prokuratura wykluczyła pobicie i gwałt Magdaleny Żuk. Również handel ludźmi ze strony Markusa. Przesłuchuje świadków, zleci ponowną sekcję zwłok we Wrocławiu i zbada dokumentację medyczną 27-latki z poprzednich lat pod kątem załamania nerwowego.


– Sekacja zwłok została wykonana w Egipcie według standardów obowiązujących w Polsce. Polski prokurator i polski biegły z zakresu medycyny byli przy tej czynności obecni i nie stwierdzili śladów pobicia ani gwałtu – przekazali dziś proktuartorzy badający przyczyny śmierci Magdaleny Żuk.

Śledztwo prowadzone jest z artykułu 148 par.1 kodeksu karnego czyli pod kątem zabójstwa. Taką informację przekazał na początku konferencji Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski.

Dodał, że badane są też wątki handlu ludźmi i narkotykami. Ale już teraz prokuratura wyklucza, by chłopak Magdy o imieniu Markus popełnił przestępstwo dotyczące handlu ludźmi.

– Sprawdziliśmy, że rzeczywiście skończył mu się paszport i rzeczywiście starał się zdobyć go w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu – potwierdziła prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska, Kierownik Zespołu Śledczego jelenieogórskiej prokuratury.

Wykluczyła też jakikolwiek związek z tą sprawą, sprawę śmierci modelki Karoliny Kaczorowskiej w Karpaczu. Podkreśliła jednak, że tamta sprawa jest obecnie ponownie dokładnie badana.

Śledczy badają też tezę o załalaniu nerwowym Magdaleny Żuk. Jako własnie tę, główną przeczynę tragedii śmierci Polki podał wczoraj w programach TVN i TTV Uwaga oraz Uwaga po uwadze Krzysztof Rutkowski.

By zbadać wszelkie watki medyczne związane ze śmiercią Magdy, Prokuratura w Jeleniej Górze chce zlecić też ponowną sekcję zwłok w Akademii Medycznej we Wrocławiu.

źródło: .patriot24.net
 
(Visited 6 464 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Prokuratura wykluczyła pobicie i gwałt Magdaleny Żuk. [FILM]

 • 16 maja, 2017 at 4:31 pm
  Permalink

  Nie wierze w takie bzdury. Widać, zamiatają pod dywan. Zdjecia bandyty w białej koszulce oderzajacego Magdę przy wychodzeniu z karetki i na korytarzu w szpitalu mówiąc wiecej, jak słowa. Polska, to jednak bananowe Panstwo. Widzę, ze Ziobro tez przecie tej sitwie nie zdziała, a miałem naiwny tyle nadzieji, ze znowu uwierzę w ten kraj.

  Reply
 • 16 maja, 2017 at 8:00 pm
  Permalink

  jeden z komentujacych Błażej S1 godzinę temu (edytowany)
  +Odmówiono polskiej stronie pobrania wycinków z ciała
  +Odmówiono udostępnienia nagrania z kamery przy pokoju 307
  +Odmówiono udostępnienia nagrania z monitoringu lotniska w Egipcie
  +Odmówiono polskiej stronie prawa przesłuchiwania jakichkolwiek świadków
  +Odmówiono polskiej stronie prawa do prowadzenia jakichkolwiek czynności operacyjnych na terenie Egiptu

  To przesądza, iż doszło do przestępstwa na niekorzyść Polki. Gdyby było inaczej, aby uwiarygodnić własne śledztwo Egipcjanie kurtuazyjnie przekazaliby wszelkie dostępne materiały prezentując transparentność śledztwa. Widocznie przestępstwo w swojej naturze było tak brutalne i wielowątkowe, że władze Egiptu uznały, iż mniejszym złem będzie zatajenie materiałów, odmowa współpracy i narażenie się na utratę wizerunku państwa prawa niż ich ujawnienie. Pozostaje więc jedynie domyślać się co mogło się tam wydarzyć, ale z pewnością doszło do przestępstwa, a z całkowitą już pewnością odrzucić można tezę o „chorobie psychicznej”, ponieważ w takim wypadku sama strona Egipska byłaby najbardziej zainteresowana oczyszczeniem w tak prosty sposób własnego wizerunku.

  Reply

Dodaj komentarz