Prokuratura oskarżyła 28 osób o handel narkotykami

W latach od 2014r. do 2017r. na terenie województwa wielkopolskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się wewnątrzwspólnotowym nabyciem i przewozem oraz udziałem w obrocie substancjami psychotropowymi oraz substancjami odurzającymi w znacznych ilościach.
Jak ustalono w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu wprowadziła ona do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metaamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych. 

W skład grupy wchodziło sześciu mężczyzn, którzy mieli ściśle podzielone role. Jeden z nich pozyskiwał narkotyki za granicą a następnie przekazywał pozostałym członkom grupy, którzy z kolei rozprowadzali je na terenie kraju. W toku śledztwa udało się ustalić kolejne 22 osoby, które nabywały narkotyki od głównych sprawców po czym sprzedawali indywidualnym klientom.

W sumie akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu obejmuje 28 osób, część z nich wyraziła zgodę na skazanie ich bez przeprowadzenia rozprawy na kary zaproponowane przez prokuratora. Głównym oskarżonym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy 

Prokuratury Okręgowej w Poznaniu(Visited 442 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz