Procesja Bożego Ciała ulicami Nowego Tomyśla [ZDJĘCIA, FILM]

W czwartek 15 czerwca br. przypadło Święto Bożego Ciała. Z Kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami Nowego Tomyśla. 

W nowotomyskich obchodach uroczystości Bożego Ciała uczestniczyły setki wiernych. Uroczystości zakończyły się na pl. Niepodległości.


Procesja Bożego Ciała w Kościele katolickim – procesja eucharystyczna odbywana podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała. Jest ona jedną z barwniejszych procesji.

Prowadzona jest przez księży z danej parafii i podczas niej odwiedzane są miejsca najważniejsze w przestrzeni sakralnej miejscowości, przede wszystkim krzyże i kapliczki. Procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane są fragmenty Ewangelii.

Dla celebracji kultu trasa procesji jest przyozdabiana przez ścięte drzewa ustawiane przy trasie przemarszu. W polskiej tradycji tworzy się także symbole religijne poprzez posypywanie kwiatami według wzorca drogi, po której ma przechodzić procesja. W trakcie procesji uczestnicy śpiewają pieśni i litanie.

W Poznaniu co roku w procesji Bożego Ciała uczestniczą Bambrzy, potomkowie osadników z Bambergu


Fot. Nella / Wielkopolskamagazyn.pl


 

(Visited 1 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz