Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Wielkopolsce

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Wielkopolsce. W Poznaniu uczestniczył w Szczycie Bałkańskim. Zapoznał się też z działalnością Wojskowych Zakładów  Motoryzacyjnych. W Chodzieży spotkał się z przedsiębiorcami, a w Margoninie z mieszkańcami miasta. W prezydenckiej wizycie uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Prezydent rozmawiał o planach i dotychczasowej działalności poznańskich WZM. W zmodernizowanych  halach trwa aktualnie naprawa i modernizacja pojazdów bojowych – czołgów Leopard i wojskowych transporterów. Prezydent podczas wizyty w regionie odwiedził także powiat chodzieski.
– Wielkim pragnieniem i ambicją obecnej władzy było to, by wreszcie największa uwaga została skierowana na Polskę lokalną – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Margonina prezydent Andrzej Duda. Dodał, że jest dumny z tego, że uczestniczy „w wielkim dziele docenienia wysiłku polskiej rodziny”. Na zakończenie  wizyty prezydent złożył wieniec przed pomnikiem „Poległym za wolność”, a także rozmawiał z przedstawicielami społeczności lokalnej. Andrzej Duda oddał także hołd powstańcom wielkopolskim, którzy zginęli w bitwie o Radwanki. 

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 288 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz