Prezydent Andrzej Duda odwiedził Wielkopolskę

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek 24 czerwca br. Ostrów Wielkopolski oraz Krotoszyn. W prezydenckiej wizycie wziął udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. 


Podczas spotkania z mieszkańcami na ostrowskim rynku prezydent mówił między innymi o znaczeniu silnego państwa. – Musimy być coraz mocniejszym społeczeństwem, musimy mieć coraz lepsze, coraz sprawniej działające, coraz silniejsze państwo – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Prezydent zwiedził także Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz spotkał się z przedstawicielami społeczności lokalnej, z samorządowcami i parlamentarzystami.

 

W Krotoszynie prezydent podczas spotkania z mieszkańcami zwrócił uwagę, że nie byłoby programu „Rodzina 500 plus” i być może wielu innych, gdyby nie mądra polityka fiskalna. – Wszędzie na zachodzie Europy programy wspierające rodziny są. I one właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr – zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda bardzo mocno zaakcentował również społeczne znaczenie programu 500 plus oraz to, jak ważne jest wsparcie dla rodziny. – To jest coś, co służy budowaniu fundamentów państwowości. To jest coś, co służy budowaniu polskiego społeczeństwa. To jest coś, co się po prostu polskiej rodzinie należy. To jest coś, co powinno było być od dawna – powiedział prezydent.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 119 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz