Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Wielkopolskę. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z piłkarzami w Opalenicy

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził we wtorek 8 czerwca Wielkopolskę. Premierowi towarzyszył wojewoda Michał Zieliński oraz wielkopolscy parlamentarzyści. Szef rządu spotkał się między innymi z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku – wiodącego lidera w produkcji tkanin.


Wizyta premiera rozpoczęła się od spotkania z piłkarzami, którzy na zgrupowaniu w Opalenicy przygotowywali się na mecz z Islandią. Następnie Mateusz Morawiecki spotkał się z kierownictwem firmy Miranda Textiles w Turku. Przedsiębiorstwo jest nowoczesnym producentem wysokiej jakości tkanin oraz dzianin, a także gotowych produktów tekstylnych o unikalnych walorach użytkowych.

Jak podkreślił szef rządu, dzięki utworzonej Tarczy Antykryzysowej firmy mogły zachować wartość polskiej gospodarki przez najtrudniejsze miesiące. – Teraz mamy najniższe bezrobocie w UE i rekordowe miesiące eksportu za sobą – mówił premier.

W obliczu kryzysu COVID-19 rząd uruchomił bezprecedensowe środki osłonowe. Ponad 216 mld zł z Tarczy Antykryzysowej i Finansowej wspiera tysiące firm i 7,4 mln miejsc pracy. Dzięki temu w kwietniu 2021 roku (czwarty miesiąc z rzędu) Polska zanotowała najniższą zharmonizowaną stopę bezrobocia wśród wszystkich państw Unii Europejskiej.

W Turku premier mówił także o głównych założeniach reformy Polskiego Ładu. W ramach strategii przezwyciężenia skutków pandemii będzie można utworzyć nowe miejsc pracy. – Polski Ład będzie ładem rozwoju, tworzenia nowych szans, ładem awansu społecznego, który spowoduje, że będziemy w stanie gonić najlepiej rozwiniętych w Europie – podkreślił Mateusz Morawiecki.

(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz