Prawie jak – Gang Olsena

Plan był taki – sprzedacie piłę, dostaniecie dolę i wszyscy będą zadowoleni. A tym czasem wyszedł włam, dystrybucja już nie, a na dodatek trzeba będzie jeszcze odcierpieć za „maryśkę”.


W sobotę (18.01) około godziny 13.00 dzielnicowa z rejonu Kwilcza mł.asp. Lidia Skrzypczak otrzymała informację o dokonanej kradzieży z włamaniem do piwnicy w Sierakowie, skąd zniknęła piła spalinowa.

Policjantka nie zdążyła załatwić formalności pisemnych, gdy dotarła do niej wiadomość o dwóch mężczyznach na ulicy Daszyńskiego w Sierakowie z piłą w rękach.

Dzielnicowa zatrzymała tam Mateusza S. – lat 18, Rafała N. lat – 33, mieszkańców Sierakowa ze „spalinówką”. Była to skradziona wcześniej piła.

Zatrzymani zmierzali z towarem do nowego właściciela, który miała „iść” za 600 złotych, a tymczasem wartość pilarki to 2000 złotych.
Byli oni pośrednikami w transakcji. Włam do piwnicy i kradzież zrobił kolega paserów, mieszkaniec Sierakowa Bartosz D. – lat 18. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego jeszcze marihuanę.

Kryminalni mężczyznom przedstawili zarzuty paserstwa za co grozi kara więzienia do 5 lat oraz kradzieży z włamaniem – tutaj prawo mówi o karze do 10 lat, a za  posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

(Visited 447 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz