Pracowity poranek leszczyńskich policjantów

Wraz z porannymi opadami śniegu leszczyńska Policja otrzymała 5 zgłoszeń o zdarzeniach drogowych. Stłuczki miały miejsce na drogach ekspresowych, krajowych i lokalnych. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności!

3.01. z samego rana praktycznie po raz pierwszy tej zimy porządnie sypnęło śniegiem. Warunki na drogach były utrudnione. Dyżurny leszczyńskiej Policji w zaledwie półtorej godziny otrzymał pięć zgłoszeń o zdarzeniach drogowych mających miejsce w naszym regionie.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 6.00 na drodze ekspresowej S5 w kierunku Wrocławia w rejonie węzła Leszno Południe. Tam kierujący Fordem Fiesta z powiatu szamotulskiego podróżując z dwoma osobami nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kwadrans później w Tarnowej Łące policjanci drogówki przez kilka godzin obsługiwali zderzenie dwóch pojazdów. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen Lupo, 20-letnia mieszkanka gminy Rydzyna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem Astrą na trasie Czernina – Kłoda. Oba pojazdy zderzyły się, a kierujące trafiły do szpitala. Obecnie trwają badania lekarskie i ustalanie ewentualnie poniesionych przez kobiety obrażeń.

Po godz. 7.00 na ul. Kąkolewskiej kierujący Toyotą Yaris, 81-letni mieszkaniec gminy Osieczna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył, stojącego w rzędzie pojazdów, Renault Clio, którego kierującą była 41-letnia mieszkanka gminy Osieczna. Policjanci ukarali sprawcę kolizji mandatem karnym.

Do podobnego zdarzenia doszło o godz. 7.46 na drodze krajowej K12 na ul. Szybowników. Kierująca Oplem Corsą, 42-letnia mieszkanka Leszna, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, jej auto obróciło się na jezdni, po czym uderzyła tyłem w jadącą przed nią mazdę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobieta została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Policja apeluje, aby w utrudnionych warunkach ruchu zachować szczególną ostrożność, nie wystarczy tylko ograniczyć prędkości. Drogi są śliskie i nietrudno stracić panowanie nad kierowanym pojazdem.(Visited 79 times, 1 visits today)

Leave a Reply