Poznań: Zmiany na Kaponierze

W nocy z czwartku na piątek rozpoczyna się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na Kaponierze. Drogowcy będą pracować wieczorami i nocami, by nie utrudniać przejazdów przez rondo.

Rozpoczęło się malowanie nowego pasa rowerowego na ul. Święty Marcin.


Od czwartkowej nocy (8 sierpnia) usuwane będzie dotychczasowe oznakowanie poziome na dojazdach do Kaponiery od strony mostu Dworcowego (ul. Roosevelta) oraz na ul. Święty Marcin. Wszystko po to, by przejazd przez rondo był szybszy i bezpieczniejszy.

Co się zmieni?

By usprawnić przejazd z południowych do północnych osiedli miasta, Zarząd Dróg Miejskich wprowadza zmiany na jezdni ul. Roosevelta, od strony mostu Dworcowego, przy dojeździe do ronda Kaponiera. Lewy skrajny pas jezdni będzie przeznaczony do skrętu w lewo, dwa środkowe do jazdy na wprost, a prawy – dla jadących w stronę ul. Św. Marcin. Dzięki temu jadący na wprost zyskają dwa odrębne pasy i nie będą blokowani przez skręcających w lewo.  

Zmiany czekają też dojeżdżających samochodem do ronda Kaponiera ulicą Św. Marcin. Kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu. Jadący w lewo (w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich) zyskają dwa odrębne pasy do skrętu. Osobne pasy będą zachowane dla jadących na wprost i skręcających w prawo.  Usprawni to ruch wyjeżdżających z centrum i pomoże zmniejszyć emisję spalin.

Światła pulsujące

W piątek (9 sierpnia) o godzinie 22 planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na rondzie Kaponiera. Będzie tam wprowadzany nowy program – dostosowany do zmieniającej się organizacji ruchu. Na czas prac włączone będzie światło żółte pulsujące. Malowane będzie również nowe oznakowanie poziome.

– Zwracamy się do kierowców, motorniczych oraz rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności – mówi Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Całość prac związanych z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu ma zakończyć się do 15 sierpnia, przy czym część z nich będzie niezauważalna dla przejeżdżających przez Kaponierę.

Więcej informacji o zmianach na Kaponierze można znaleźć na stronie internetowej: http://www.poznan.pl/mim/info/news/zmiana-organizacji-ruchu-na-rondzie-kaponiera,135625.html

AW/ZDM /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 186 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz