Poznań: Zaplecze przystani coraz bliżej

Budynek zaplecza zaprojektowano w formie stalowego kontenera, który składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, socjalno-sanitarnej, znajdą się prysznice, toalety i pralnia. Będą mogli z nich korzystać żeglarze cumujący w przystani jachtowej, a całość będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W drugiej części, gastronomicznej, użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece. Zaplecze gastronomiczne będzie dostępne  również dla wszystkich poznaniaków, którzy zechcą spędzić wolny czas w centrum miasta.

Konstrukcja budynku zapewni łatwą komunikację między strefami. Dodatkowo na części dachu zlokalizowany zostanie taras, na który będą prowadzić schody zewnętrzne.

Potencjalni wykonawcy obiektu mogą składać swoje oferty do 12 lutego br. Wybrana w przetargu firma będzie miała od momentu podpisania umowy 150 dni na wybudowanie zaplecza.

Projektowana całoroczna przystań jachtowa na Warcie docelowo będzie centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej. Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Będzie dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami.

Przystań nurtowa będzie miała 100 m długości, w tym 75 m  lini cumowania. Maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m.

Projekt przystani jachtowej i nurtowej na Warcie będzie gotowy w drugiej połowie roku. W tym samym czasie planowane jest stworzenie zaplecza socjalnego przystani jachtowej w Starym Porcie.

PIM/AW /poznan.pl/

(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz