Poznań z 7 medalami na JBL Triathlon Poznań 2023!

Za nami niedzielne zmagania na JBL Triathlon Poznań. Zawodnicy ścigali się na dystansie 1/8 nazywanej potocznie „sprintem”. Dystans ten jednak ma aż 28,25 km! Przypadł on do gustu reprezentantom Poznania, którzy zdobyli aż 7 medali!


Wszyscy zawodnicy mogli się cieszyć z warunków do startu – woda w jeziorze maltańskim miała 23°C, co pozwoliło im rozpocząć zawody w komfortowych warunkach. W trakcie trwania zawodów nie padało, a wiatr był lekki. Wszystkie te idealne do startu warunki poniosły reprezentantów Poznania do mety i mogli się oni cieszyć 7 medalami. Na trzecim miejscu na podium stanął Paweł Zbierajewski (kategoria M14-29), srebrem cieszyć mogli się Oliwia Dąbrowska (kat. K30-39), Marta Dzieciątkowska (kat. K14-29) oraz weteran triathlonowych zmagań Henryk Michałowski (kat. M70+). Za zwycięstwo w swojej kategorii złotem zostali nagrodzeni Marek Porada (kat. M60-69), Katarzyna Kaczkowska (kat. K40-49) oraz Alicja Chrzanowska (kat. K14-29). Serdecznie gratulujemy!

Po zawodach dorosłych organizatorzy zadbali również o dzieci, które mogły spróbować swoich sił w specjalnych zawodach triathlonowych dla najmłodszych! Zawody Pho3nix Kids organizowane razem z fundacją Pho3nix stawiają sobie za cel promowanie zdrowego trybu życiu wśród najmłodszych.

Gość specjalny

Na JBL Triathlon Poznań pojawił się olimpijczyk, wielokrotny zdobywca medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Marcin Lewandowski! Ma on obecnie na swoim koncie aż 4 rekordy Polski w biegach klasycznych oraz 3 w biegach halowych. Taki specjalista z pewnością wsparł dobrą poradą każdego zawodnika!

Cieszę się, że mogłem być dzisiaj w Poznaniu. Urzekła mnie ta atmosfera, widać w oczach zarówno zawodników, jak i organizatorów pasję do tego co robią. Mam nadzieję, że takich imprez będzie więcej, a ja również będę mógł dołożyć kolejną cegiełkę w promowaniu sportu w naszym kraju! – Mówił gość specjalny Marcin Lewandowski

JBL Triathlon Poznań Już za nami. Impreza razem z JBL Triathlon Sieraków tworzą cykl triathlonowych zmagań CIECH Tri Tour. Informację o wydarzeniu na stronie http://www.poznantriathlon.com/

Źródło zdjęcia: CIECH Tri Tour

(Visited 175 times, 1 visits today)

Leave a Reply