POZNAŃ: Weekendowe naprawy torowiska przy Bałtyku

W najbliższy i kolejny weekend prowadzone będą prace naprawcze na węźle Bałtyk. W związku z tym od piątku, 14 lipca, od godziny 19:00 do końca niedzieli, 16 lipca, tramwaje nie będą mogły przejechać w tym miejscu od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego. Linie tramwajowe nr 3, 8, 10, 11, 14, 15, 18 oraz linia turystyczna 0 będą miały w tym czasie zmienione trasy.


W piątek, 14 lipca, o godzinie 19:00 rozpocznie się naprawa fragmentów torowiska (krzyżownic) na węźle Bałtyk. Prace będą prowadzone na północnej części węzła, uniemożliwiając przejazd tramwajów z ronda Kaponiera w kierunku mostu Dworcowego i Junikowa. Przejazd tramwajów od strony mostu Dworcowego przez przystanek Bałtyk na Junikowo będzie utrzymany.

Tramwaje pięciu linii (0, 8, 10, 11 i 18) będą kursowały objazdem przez ulice Towarową i Św. Marcin. „Trójka” z mostu Teatralnego pojedzie na Grunwald przez Jeżyce (ulicami Dąbrowskiego i Przybyszewskiego), natomiast tramwaje nr 14 i 15 będą kursować dolnym odcinkiem trasy PST. „Czternastka” z Dworca Zachodniego PST pojedzie w lewo ulicą Głogowską w kierunku Łazarza, a „piętnastka” z Dworca Zachodniego PST pojedzie w prawo ulicami Głogowską i Roosevelta do węzła Bałtyk, a następnie skieruje się przez Bukowską i Grunwaldzką na Junikowo.

W kolejnym etapie prac, w niedzielę (23 lipca) naprawiany będzie fragment torowiska (krzyżownica) na węźle Bałtyk od południowej strony. Linie nr 3 i 15 będą już mogły kursować bez zmian, natomiast tramwaje pięciu linii (0, 8, 10, 11 i 18) będą kursowały objazdem przez ulice Towarową i Św. Marcin, a „czternastka” będzie kursować dolnym odcinkiem trasy PST.

Szczegółowe zmiany i tymczasowe trasy tramwajów dostępne są na stronie ZTM.

MPK, ZTM/poznan.pl/

(Visited 62 times, 1 visits today)

Leave a Reply