Poznań walczy ze smogiem. Weź udział w szkoleniu i dowiedz się więcej!

Czym jest smog, skąd się bierze i jak się przed nim chronić? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas spotkania, które odbędzie się w środę w Urzędzie Miasta Poznania.Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań.
Szkolenie z zakresu edukacji antysmogowej „Weź nie truj!” jest częścią ogólnopolskiego projektu. Spotkania odbywają się cyklicznie, w różnych miejscowościach na terenie Metropolii Poznań. Podczas wykładów i warsztatów specjaliści ze stowarzyszenia Poznański Alarm Smogowy oraz instytutu badawczego NASK wyjaśniają, czym jest smog i skąd się bierze oraz jak oddychanie zanieczyszczonym powietrzem wpływa na nasze zdrowie. Eksperci podpowiadają również, jak chronić się przed smogiem i co możemy zrobić, aby ograniczyć jego negatywne skutki.

– Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Edukacja jest niezwykle ważna. Trzeba nieustannie budować świadomość społeczną na temat szkodliwości smogu i jego oddziaływaniu na nasze zdrowie oraz na środowisko naturalne. Musimy zdać sobie sprawę, że to od nas samych zależy jakość powietrza w naszym mieście – mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania.

Osoby prowadzące spotkanie wyjaśnią, w jaki sposób sprawdzić stan powietrza w swojej okolicy oraz z jakich instrumentów walki ze smogiem możemy skorzystać (w Poznaniu są to m.in. programy „Kawka Bis” i „Trzymaj ciepło”).

Pierwsze spotkanie edukacyjne z cyklu „Weź nie truj!” odbyło się w Poznaniu 28 stycznia. Kolejne zaplanowano na środę (20 lutego). Szkolenie antysmogowe zorganizowane zostanie w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17), w godz. 17-20. Udział w nim mogą wziąć wszyscy chętni mieszkańcy.

To nie koniec. Jeszcze w tym miesiącu odbędą się także spotkania w Murowanej Goślinie (18 lutego, godz.17.00, Sala Sesyjna w budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Poznańskiej 16) oraz Czerwonaku (28 lutego, godz. 17.00, Sala sesyjna w Czerwonaku, przy ul. Leśnej 6).

Więcej informacji na temat szkoleń z zakresu edukacji antysmogowej można znaleźć na stronie: http://www.metropoliapoznan.pl/aktualnosci,1963, (nie)-chce-tak-zyc!

oraz

 http://www.metropoliapoznan.pl/aktualnosci,trwa-cykl-szkolen-z-zakresu-edukacji-antysmogowej

AJ /poznan.pl/

(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz