Poznań Tattoo Konwent 2021! Był ogień! [ZDJĘCIA, FILM]

W weekend 21-22 sierpnia 2021 odbyła się 33. edycja Tattoo Konwent powered by Perła. W przestrzeni MTP – jednego z głównych partnerów wydarzenia – gościło ponad 5500 miłośników tatuażu, w czasie gdy swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało blisko 400 artystów z różnych zakątków kraju i zagranicy. Wystawiane w konkursach tatuaże oceniane były w 10 kategoriach. Na scenie było gorąco…

Piąta poznańska edycja Tattoo Konwent (wydarzenie odbywa się w kilku miastach w Polsce) zakończyła się w niedzielę wieczorem. Wizyta na konwencji to nie tylko okazja, by wytatuować się u uzdolnionego tatuażysty, znaleźć odpowiedniego artystę, z którym umówić się można na sesję w innym terminie czy poznać najnowsze trendy branży. Wydarzenie obfituje w wiele atrakcji związanych z różnymi obszarami sztuki – od fotografii, przez muzykę, wystawy, aż po alternatywny performens. W programie imprezy znalazło się 5 pokazów. Wystąpili między innymi: Krystian Minda oraz Psychodolls.
 
Wśród atrakcji koncertowych znalazły się występy zespołu C O L O R S oraz PEJA/SLUMS ATTACK. O tło muzyczne w trakcie imprezy zadbali: PZG, Lux Familiar Przybysz i Astrowilk.


Swoje prace w trakcie wystaw zaprezentowali: Dawid Ryski (autor licznych ilustracji prasowych oraz wielu plakatów koncertowych), Witold Ziomek (fotograf fascynujący się pięknem natury) oraz Rafał Wechterowicz (grafika).
 
Miłośnicy ozdabiania ciała tym razem spotkali blisko 400 tatuatorów reprezentujących różne style. W czasie konwencji odbyło się 10 konkursów na najlepsze tatuaże, a zgłoszono do nich 348 wzorów. Zwycięskie prace wyłoniło Jury w składzie: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Jarek Goraj Gorajek, Sergey Butenko oraz Łukasz Smyku. Pierwsze miejsca zajęli:
  • Karolina Wilczewska ze studia White Rabbit w trzech kategoriach konkursowych: Najlepszy Tatuaż Tradycyjny & Neotradycyjny, Najlepszy Tatuaż I Dnia Konwencji oraz Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu
  • Sersky ze studia Aerografittink Tattoo w trzech kategoriach konkursowych: Najlepszy Tatuaż Duży, Najlepszy Tatuaż Rękaw/Nogawka/Cały Przód/Całe Plecy oraz Najlepszy Tatuaż Mały
  • Konrad ze studia 13 Tattoo w kategorii: Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny
  • Karol Rybakowski ze studia Ink-Ognito Tattoo w kategorii: Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret
  • Magda ze studia Aerografittink Tattoo w kategorii: Najlepszy Tatuaż dla Debiutantów
  • Lina Annenkova ze studia Miami Tattoo w kategorii: Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje
     
    Wielkim zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się akcja #charytatywnypuzzel organizowana na rzecz dzieci cierpiących na autyzm. Inicjatorem akcji, zapoczątkowanej już ponad cztery lata temu jest Buszi. Ludzie ustawiali się w długiej kolejce chcąc wesprzeć akcję, utrwalić wzór puzzla na ciele i tym samym przekazać pieniądze na ten szczytny cel.

– To kolejna udana edycja. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku byli z nami. Dziękuję całemu wspaniałemu zespołowi Tattoo Konwent- bez Was by się to nie wydarzyło. Kolejny przystanek planujemy w Katowicach, 2-3 października. Do zobaczenia! A czy się zobaczymy? Nie od nas to już teraz zależy. My jesteśmy dobrej myśli  – podsumowuje Marcin Pacześny, pomysłodawca i organizator konwentu.

Zdjęcia Bartek Modrzejewski, Maciek Wróblewski

(Visited 617 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz