Poznań: Szpital dziecięcy – podpisano umowę [FILM]

Podpisano umowę z wykonawcą Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Placówka będzie największym szpitalem pediatrycznym w Poznaniu. Pierwszych pacjentów przyjmie w 2021 roku.
Umowa na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu podpisali w środę Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Izabela Grzybowska, prezes spółki Szpitale Wielkopolski, oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy WARBUD. Plac budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy.


O szpitalu dziecięcym w Poznaniu mówiło się od lat, ale dopiero podczas obecnej kadencji prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, zawarł porozumienie z władzami województwa. Miasto przekazało pod budowę szpitala działkę w rejonie ulic Dojazd – Adama Wrzoska – Wincentego Witosa. W zamian za to zarząd województwa przekazał Poznaniowi udział w nieruchomości przy ul. Szwajcarskiej.

– Mam tym większą satysfakcję, że jest to owoc współpracy Miasta z samorządem Województwa Wielkopolskiego – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Najważniejsze, że szczęśliwy finał coraz bliżej, bo liczy się dobro małych pacjentów i ich rodziców.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (WCZD) powstanie przy ul. Wrzoska w Poznaniu. Będzie to nowoczesny szpital pediatryczny, z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dla najmłodszych mieszkańców regionu.

Budynek o powierzchni blisko 36 tys. mkw będzie miał siedem kondygnacji. Wokół niego powstanie parking na 425 aut, miejsca rekreacji dla pacjentów i cała infrastruktura towarzysząca wraz z układem komunikacyjnym, obejmującym kompleksową modernizację drogi dojazdowej do szpitala.

W strukturze szpitala działać będzie 9 oddziałów. Sale będą jednoosobowe, przeznaczone dla 354 dzieci i ich opiekunów. W skład kompleksu wchodzić będzie także zespół kilkunastu poradni specjalistycznych.

Inwestycja warta ok. 426 mln zł będzie zrealizowana ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

AW /poznan.pl/(Visited 106 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz