Poznań: Szkolne mury gotowe na czas

Na Umultowie trwa budowa zespołu szkolno-przedszkolnego, a kolejne etapy prac przebiegają zgodnie z harmonogramem realizacji robót. 1 września 2018 roku pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w nowej szkole.

Zakończyła się  budowa murów oraz stropów w sali gimnastycznej i części przedszkolnej. Rozpoczęto także wykonywanie pokryć dachowych na obu obiektach. Na sali gimnastycznej trwają prace tynkarskie oraz rozpoczęto wykonywanie elewacji. Zamontowane zostały również okna w części socjalnej sali gimnastycznej i trwa montaż okien w budynku przedszkolnym. Jeszcze przed świętami planowane jest wykonanie stropu na trzeciej kondygnacji budynku szkoły.


Wewnątrz budynku szkoły obecnie prowadzone są prace związane z układaniem instalacji elektrycznej, natomiast na połowę stycznia przewiduje się zakończenie budowy konstrukcji dachowej na przedszkolu oraz sali gimnastycznej. Budynek szkoły powinien zostać zadaszony do połowy marca 2018 roku.

– Całość zadania przewiduje wybudowanie trzykondygnacyjnej, nowoczesnej szkoły podstawowej z 24 oddziałami, przedszkola z 6 oddziałami oraz hali sportowej o wymiarach boiska do koszykówki. Placówka będzie przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne, a teren wokół budynków zostanie zagospodarowany na cele sportowe i rekreacyjne – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W obiektach wprowadzono szereg rozwiązań projektowych, poprawiających energooszczędność obiektu, m.in. instalację solarną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, czy energooszczędne oświetlenie w budynkach i na terenie przyległym oraz zastosowano system odwadniania obiektu i terenu do komór rozsączających, co pozwoli na zagospodarowanie wody opadowej w sposób naturalny, w miejscu jej powstawania.

– Zespół placówek oświatowych powstaje w części Poznania, w której do tej pory, nie było samorządowej placówki oświatowej i pomieści 600-700 dzieci – dodaje PIM.

Oddanie szkoły do użytku zaplanowano na drugą połowę 2018 roku, czyli od września przyszłego roku pierwsi uczniowie rozpoczną tam naukę.

– Wkrótce na portalu oświatowym pojawią się bliższe informacje organizacyjne co do zasad naboru do szkoły do klasy 1 i ewentualnego przenoszenia uczniów na wniosek rodziców z okolicznych szkół i tworzenia klas na kolejnych poziomach.  Nabór do przedszkola wystartuje tak jak w całym mieście – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. – W międzyczasie Wydział Oświaty ponownie spotka się z przedstawicielami rad osiedli z Umultowa, Moraska i Radojewa, oraz dyrektorami okolicznych szkół podstawowych, celem omówienia spraw technicznych – dodaje Mariusz Wiśniewski.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl






(Visited 69 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz