Poznań: Strażnicy miejscy ocalili człowieka

Mundurowi uratowali życie mężczyzny, który w centrum miasta doznał ataku padaczki. Udzielili mu pierwszej pomocy i zapewnili bezpieczeństwo do czasu przyjazdu karetki.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 30 maja. Służbę w centrum miasta pełnili tego dnia Magdalena Gołąbek oraz Krystian Sokalski z referatu Jeżyce.


W czasie patrolu dostrzegli mężczyznę, który upadł na jednym z przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Roosevelta. Okazało się, że dostał ataku padaczki.

Strażnicy zareagowali natychmiast i udzielili mu pierwszej pomocy. Ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej, a gdy mimo to stracił przytomność, strażniczka przystąpiła do reanimacji. Mundurowym pomogli znajdujący się w pobliżu policjanci i przechodnie. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała poszkodowanego.

Strażnikom miejskim osobiste gratulacje złożył Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

– Warto pokazywać mieszkańcom Poznania, że straż miejska nie zajmuje się tylko sprawami porządkowymi – mówi Mariusz Wiśniewski. – Służba to też niesienie pomocy w sytuacjach bardzo życiowych, które mogą przydarzyć się każdemu mieszkańcowi.

WD /poznan.pl/


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.Dodaj komentarz