Poznań: Ruszył Punkt Opieki Farmaceutycznej

W pakiecie Poznań Viva Senior pojawiła się nowa usługa dla starszych poznaniaków i poznanianek. Od 28 października w Punkcie Opieki Farmaceutycznej czeka specjalista, który sprawdzi wszystkie przyjmowane przez nich leki.

Punkt Opieki Farmaceutycznej mieści się w budynku urzędu miasta przy ul. 3 Maja 46.


To oznaczony pokój na parterze, w miejscu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy i mieszkanki Poznania, którzy w tym roku skończą lub już skończyli 75 lat i przyjmują co najmniej 10 preparatów leczniczych dostępnych na receptę lub bez niej.

Na seniorów czeka tam specjalista – farmaceuta, który przejrzy przyjmowane przez nich leki i podpowie, jak bezpiecznie przyjmować specyfiki. Do pierwszej wizyty w punkcie trzeba się przygotować: należy wziąć ze sobą dokument, który potwierdzi wiek i miejsce zamieszkania seniora. Trzeba również przynieść wszystkie przyjmowane leki, suplementy diety, zioła, a także dokumentację medyczną.

Pierwsza wizyta potrwa 30-60 minut. Podczas niej specjalista zbierze wywiad medyczny i farmakoterapeutyczny, założy stosowną dokumentację oraz udzieli pierwszych porad. Następnie (poza wizytą) dokładnie przejrzy przyjmowane przez seniora preparaty i opracuje szczegółowe zalecenia. Podczas drugiego spotkania przekaże je pacjentowi, a jeśli trzeba – wręczy również zapisane na kartce informacje dla lekarza rodzinnego.

Konsultacje będą przeprowadzane indywidualnie, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Aby umówić się na pierwszą wizytę, należy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Projekt jest pilotażowy i potrwa do końca 2019 roku. Punkt jest prowadzony według wystandaryzowanego modelu, wypracowanego w ramach działalności naukowej Zakładu Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

AW /poznan.pl/

Konsultacje będą przeprowadzane indywidualnie, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej

(Visited 35 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz