POZNAŃ: Robert Makłowicz o wielkopolskiej kuchni i nie tylko… – Tour Salon 2023 [ZDJĘCIA, FILM]

 W niedzielę 29 października o godzinie 13.00 na scenie głównej Tour Salonu na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyło się fascynujące wydarzenie pt. „Podróże pełne smaków – o turystyce kulinarnej z Robertem Makłowiczem”, jednym z najwybitniejszych ambasadorów kuchni regionalnej i turystyki kulinarnej .

Robert Makłowicz, znany nie tylko jako ceniony krytyk kulinarny i autor programów podróżniczych, ale przede wszystkim jako prawdziwy pasjonat odkrywania smaków z różnych zakątków świata, podzielił się z uczestnikami spotkania, swoimi niezwykłymi przygodami kulinarnej eksploracji.


Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dowiedzieliśmy się, jak nie tylko podróżować, ale również odkrywać różnorodne kultury poprzez ich jedzenie.

To był prawdziwy festiwal zmysłów! Znany z charakterystycznego stylu i umiejętności opowiadania, Robert Makłowicz zabrał nas we wspólną kulinarna podróż do miejsc dalszych i bliższych.  Opowiedział jakie znaczenie dla kultury i historii odwiedzanych miejsc może mieć ich kuchnia. Dowiedzieliśmt się, jakie smaki wzbudzają w nim największe emocje i jakie potrawy zapadły mu w pamięć na zawsze. 

Nie brakowało również praktycznych wskazówek dla osób, które chcą samodzielnie podjąć kulinarne wyprawy. Robert podzielił się swoimi sprawdzonymi metodami na znalezienie najlepszych lokalnych restauracji, targów, czy nawet wyjątkowych, skrywających się z dala od turystycznych szlaków smakowych perełek.

Dla wszystkich miłośników podróży i jedzenia, wydarzenie to było niepowtarzalną okazją do poznania tajemnic kulinarnej turystyki od samego mistrza tego fachu. 

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl

 

 

(Visited 221 times, 1 visits today)

11 thoughts on “POZNAŃ: Robert Makłowicz o wielkopolskiej kuchni i nie tylko… – Tour Salon 2023 [ZDJĘCIA, FILM]

Leave a Reply