Poznań – Procesje Bożego Ciała – utrudnienia dla kierowców

W czwartek, z okazji Bożego Ciała, odbędzie się w Poznaniu kilkadziesiąt procesji. W okolicach ul. Garbary w związku z główną procesją, a także przy kościołach parafialnych, nastąpią czasowe zamknięcia ulic i utrudnienia w ruchu.


Miedzy godz. 10 a 13 odbędzie się Centralna Procesja Bożego Ciała.

Trasa procesji przebiegać będzie od kościoła pw.

Bożego Ciała ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, przez most Bolesława Chrobrego, Ostrów Tumski do Katedry. – Na trasie procesji w dniu 15 czerwca obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju, a pojazdy parkujące w miejscach niedozwolonych zostaną usunięte na koszt ich właścicieli. – informuje Marek Nowocień z oddziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.

W rejonie planowanych ołtarzy zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywać już od 14 czerwca.

Dotyczy to fragmentu ul. Garbary przy klasztorze O.O. Bernardynów i wschodniej części ul. Garbary na odcinku od ul. Woźnej do Wielkiej.

– Na trasie procesji mogą występować chwilowe wstrzymania ruchu komunikacji.

Obecne na miejscu Policja i Nadzór Ruchu MPK na bieżąco będą podejmować decyzje. – informuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transporty Miejskiego.

W związku z procesjami organizowanymi przez parafie na obszarze miasta Poznania, w dniu 15 czerwca (święto Bożego Ciała) oraz w dniach 17-18 i 22-23 czerwca mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie kościołów parafialnych.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe /poznan.pl

(Visited 227 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz