Poznań: Pieniądze na wyprawkę szkolną – „Dobry start”

Od środy, 1 sierpnia w Poznańskim Centrum Świadczeń można będzie składać papierowe wnioski o świadczenie „Dobry start”, czyli dofinansowanie na wyprawkę szkolną. Do dyspozycji poznaniaków będzie aż pięć punktów. Osoby, które nie chcą wychodzić z domu, mogą złożyć wniosek drogą elektroniczną.


Świadczenie ,,Dobry start” to jednorazowa wypłata pieniędzy na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł. Wsparcie finansowe mogą otrzymać rodzice uczących się dzieci – do ukończenia 20 roku życia (w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24 roku życia), bez względu na dochód. Świadczenie nie przysługuje maluchom uczęszczającym do przedszkola oraz szkolnej zerówki.

Zapisy do programu drogą elektroniczną ruszyły 1 lipca. Wnioski cały czas można składać za pomocą: portalu informacyjno-usługowego emp@tia, systemów teleinformatycznych banków oraz portalu ePUAP.

– Do tej pory wpłynęło 17,5 tys. wniosków, z których 15 tys. jest już rozpatrzonych. Łącznie wypłacono 3 mln zł. Z tych pieniędzy skorzysta 10 tys. dzieci – tłumaczy Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Od 1 sierpnia wnioski o świadczenie „Dobry start” można będzie składać także w wersji papierowej, m. in.w siedzibach PCŚ – przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz ul. Małachowskiego 10. Punkty te będą czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 18, a w sierpniu dodatkowo także we wszystkie soboty, w godz. 9-14. Wnioski można będzie składać także w Urzędzie Miasta Poznania – w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. 404) oraz Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych (ul. Libelta 16/20 i ul. Gronowa 22A). Punkty te będą czynne w godzinach pracy urzędu.

W wymienionych lokalizacjach można też składać wnioski o inne świadczenia realizowane przez Poznańskie Centrum Świadczeń: 500+, zasiłek rodzinny czy pomoc z funduszu alimentacyjnego.

Pracownicy PCŚ zachęcają, by osoby zainteresowane złożeniem wniosku osobiście rezerwowały wizyty za pośrednictwem Poznań Kontakt – pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą elektronicznego formularza na stronie internetowej: www.pcs-poznan.pl.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do końca listopada. Im wcześniej rodzina wystąpi o wsparcie finansowe, tym szybciej trafią do niej pieniądze. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

AJ /poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 71 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz