Poznań – Pieniądze dla działkowców

Miasto pomoże ogródkom działkowym wybudować niezbędną infrastrukturę np. wodociąg czy kanalizacje. Dotacja ze strony miasta będzie mogła wynieść nawet 70% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 50 tys. zł


Projekt uchwały w sprawie programu dofinansowania inwestycji na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) przedstawiła Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. – Chodzi nam  o lepsze funkcjonowanie ogrodów działkowych, poprzez możliwość dotacji na inwestycje w infrastrukturę – tłumaczyła Joanna Jajus.

Projekt uchwały przewiduje , że dotacja mogła by być przyznawana raz na pięć lat w wysokości do 70% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 50 tys. zł. Chodzi o inwestycje w wodociągi, drogi czy place zabaw.

Oceny wniosków zgłoszonych przez ROD-y będzie robić komisja powołana przez prezydenta. Wśród uwzględnianych kryteriów będzie m.in.  termin realizacji przedsięwzięcia, zgodność ze strategią rozwoju Poznania, czy wysokość wkładu własnego. Całościowa kwota jaką miasto zabezpieczyło już w tegorocznym budżecie na ten cel to 200 tys. zł.

W Poznaniu jest 86 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, na których jest 15 tys. działek z których korzystają mieszkańcy Poznania. Poznańskie ROD-y są urządzone na terenach należących do miasta, więc poczynione inwestycje będą z korzyścią dla miasta.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej projekt tej uchwały zaopiniowali pozytywnie.

Jan Gładysiak/ biuletyn.poznan.pl(Visited 60 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz