Poznań pełen pomysłów – są efekty! Kreatywnie i bezpiecznie AUTOSTRADA DO SZKOŁY w School of Form

Są już pierwsze efekty warsztatów, które odbywają się w poznańskiej School of Form. Studenci zaprojektowali oryginalne rozwiązania infrastrukturalne, możliwe do zastosowania przy wybranych szkołach podstawowych.


Zajęcia realizowane są w ramach programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, którego organizatorem jest Autostrada Wielkopolska SA. Program ma na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkół w gminach województwa wielkopolskiego i lubuskiego, wzdłuż których biegnie koncesyjna A2.

 Autostrada Wielkopolska SA wspólnie z wykładowcami School of Form postawiła przed studentami spore wyzwanie: sprawić, aby infrastruktura drogowa przy szkołach nie tylko wpływała pozytywnie na bezpieczeństwo, ale jednocześnie stanowiła atrakcyjny wizualnie element naszego krajobrazu i zachęcała uczestników ruchu drogowego do korzystania z nich. Zadanie to było prawdziwym sprawdzianem umiejętności studentów kierunków Communication Design oraz Domestic Design, którzy podeszli do zagadnienia profesjonalnie i kreatywnie.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości studentów. Propozycje i projekty, które już mogliśmy zobaczyć przerosły nasze oczekiwania. Przy zachowaniu swojej podstawowej funkcji czyli ochrony bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zaproponowane prace są niezwykle pomysłowe, ciekawe i pobudzające wyobraźnię. Bardzo nas cieszy zaangażowanie School of Form w infrastrukturalną część naszej kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY.


Mamy nadzieję, że w wyniku warsztatów uda nam się już niebawem zrealizować najciekawsze projekty przy szkołach, które tego najbardziej wymagają. Po cichu liczymy, że nasze projekty będą inspiracją dla innych inwestycji tego typu –
powiedziała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Wśród pomysłów studentów znalazły się propozycje od prostych, opierających się na dodatkowych elementach graficznych przy już istniejących fragmentach infrastruktury, aż po kompletnie nowatorskie, trójwymiarowe projekty, zaskakujące swoją kreatywnością i niekonwencjonalnością.

To prawdziwe wyzwanie przemienić na co dzień niezauważalne elementy przestrzeni publicznej w coś oryginalnego, atrakcyjnego i wciąż funkcjonalnego. Myślę jednak, że nasi studenci stanęli na wysokości zadania – powiedziała koordynatorka warsztatów, Jola Starzak ze School of Form. Warsztaty w ramach AUTOSTRADY DO SZKOŁY są dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, zdecydowanie wartym powtórzenia – dodaje.

Najlepsze projekty studentów będzie można obejrzeć już wkrótce – wystawa prac zostanie upubliczniona w holu poznańskiego Bałtyku i eksponowana do końca listopada br.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to społeczna akcja edukacyjna dla szkół podstawowych z województw wielkopolskiego i lubuskiego. Jej podstawę stanowią edukacja i inwestycje w infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo. Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY lekcje z wykorzystaniem VR odbyły się już w 30 szkołach, do końca roku będzie ich łącznie 50, a przez kolejne 2 lata niemal 200. W październiku w ramach programu zrealizowane zostaną pierwsze inwestycje infrastrukturalne.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz