Poznań ma oficjalną kartkę świąteczną

Na tegorocznej kartce świątecznej miasta Poznania można podziwiać Świętego Mikołaja. Pomysłowy kolaż to dzieło 13-letniej Jowity. Jeszcze przed świętami zaprojektowana przez nią kartka trafi do ponad tysiąca osób i instytucji.


Do udziału w rywalizacji zaproszono dzieci – podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Odzew był duży, na konkurs wpłynęło wiele różnorodnych prac. Ich autorzy spotkali się we wtorek w Gabinecie Prezydenta, by w świątecznej atmosferze odebrać nagrody.

– Mieliśmy trudność z wybraniem najlepszej pracy – przyznaje Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta. – Każda z zaproponowanych kartek niosła ze sobą wyjątkową świąteczną magię. Zapewniam Was, że wybór poprzedzony był prawdziwą burzą mózgów.

Po długiej naradzie komisji zwyciężczynią została 13-letnia Jowita, która zaprojektowała kolaż z wizerunkiem Świętego Mikołaja.

– Nie spodziewałam się wygranej, to było zaskoczenie – przyznaje nastolatka. – Pewnego dnia po szkole usłyszałam, że jest konkurs i można zrobić kartkę. Święty Mikołaj kojarzy mi się ze świętami, więc uznałam, że to będzie najlepszy pomysł. Przygotowanie kartki zajęło całe popołudnie, fajnie, że się podobała.

W nagrodę za przygotowane projekty uczestnicy konkursu otrzymali ufundowane przez Gabinet Prezydenta prezenty, owoce i łakocie. Zawiesili też własnoręcznie przygotowaną ozdobę na choince, która stoi w urzędzie miasta.

Zwycięska praca będzie oficjalną kartką świąteczną Prezydenta Miasta Poznania. Trafi do ponad tysiąca osób i instytucji w całej Polsce.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 138 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz